Wijnhuis Pascal Treichler
Regio Baden, DE
Methode Natural
Druiven Pinot Noir, Muscat, Riesling, sylvaner, Blauer elbling
Wijnen tout pour tous, Roter Rebell en de ciders : Les fruits libres, Révolution de pomme

Pascal Treichler

Op de prachtige hellingen ten noorden van Heidelberg, de Badische Bergstraße, ligt het kleinschalige domein van Pascal Treichler. Op 2,5 hectare aan wijngaarden en boomgaarden wordt gewerkt in een regio met een rijke historie van wijn en cider. De percelen kennen een enorme bodemdiversiteit van vulkanisch gesteente, kalksteen en klei. Om deze unieke verschillen te tonen, maakt het domein voornamelijk single vineyard wijnen. Riesling, Sylvaner en Blauer Elbling zijn hierbij de favoriete rassen om dit terroir perfect te weerspiegelen.

Radicale natuurwijnen en ciders van de Badische Bergstraße

In de wijngaard gebeurt al het werk volledig met de hand, zonder tractoren of machines. In plaats van koper en zwavel worden compostthee, wei, azijn en etherische oliën gebruikt om de vitaliteit van de ranken natuurlijk te versterken. Dit brengt een geweldige ziltigheid in de wijnen én ciders. In de kelder wordt eveneens puur ambachtelijk gewerkt, zonder pompen, zonder grote pers, heel traditioneel. De wijnen zijn radicaal natuurlijk: zonder toegevoegd sulfiet of filtratie. Er wordt vroeg gebotteld voor een reductieve stijl, waarna de wijn alle tijd krijgt in de fles.

18 jaar of ouder?

Wij verkopen Blije Wijnen aan iedereen ouder dan 18 jaar. Daarom wordt er bij bezorging altijd om een ID gevraagd. NIX 18